Kaip išsirinkti šunį: veislė

Besirenkant šunį yra labai svarbu "pataikyti" išsirinkti tokį, kad paskui neprasikeiktumėte. Svarbu išsiaiškinti sau pačiam, kokio šuns jūs norite. Pagrindinis dalykas tame - ką jūs norėsite veikti su savo šunimi, kaip įsivaizduojate savo gyvenimą kartu su juo. Labai dažnai žmonės renkasi šunį pagal tai, kaip jis atrodo. Ir tai yra didelė klaida. Na taip, vienam gražus yra vienoks, kitam - kitoks. Bet šuo - tai ne tik išvaizda. Kiekvienas šuo turi savo charakterį. Juk kažkoks žmogus jums gali būti nepaprastai gražus, bet su juo susipažinus, daugiau nebenorėsite jo matyti. Nes jums kažkas nepatiko jame. Ir taip, išvaizda jis gali būti idealiai gražus. Taigi, nesirinkite ir šuns tik pagal tai, kaip jis atrodo. Kad vėliau gyvenimas kartu nevirstų kančia.
Yra labai daug šunų veislių. Kiekvienai veislei yra būdinga ne tik tam tikra išvaizda, bet ir charakteris. Yra šunų, kurie skirti gulėti namie ant sofos, ir yra šunų, kurių gyvenimo esmė - bėgti. Yra šunų, kurie džiaugsis kiekvienu sutiktu žmogumi, ir yra šunų, kurie niekam neleis prisiartinti prie jūsų namų durų. Yra šunų, kurie mielai gyvens "šalia" jūsų, ir yra šunų, kurie ištisai prašys jūsų dėmesio. Todėl labai svarbu rinktis šunį ne pagal tai, kokia veislė šiuo metu yra madinga, koks jums yra pats gražiausias - toks šuo gali visiškai netikti pagal charakterį. Taip yra todėl, kad kiekviena veislė buvo kuriama su tam tikru tikslu. Tikrai yra šuo, kuris atitiktų jūsų poreikius - jums tereikia jį surasti. Pirmiausia atsirinkti, kokio tipo šuo jums tiktų pagal charakterį, o tada išsirinkti, kuris iš tos grupės šunų jums yra gražiausias.
Net jeigu pažįstate vieną ar kelis norimos veislės atstovus, reikėtų daugiau pasidomėti apie pačią veislę. Nes jūsų šuo gali būti visiškai kitoks, negu pažįstamas šuo. Net ir tas pats šuo su skirtingais žmonėm gali būti visiškai kitoks - šuo elgiasi taip, kaip jam tuo metu yra leidžiama. Todėl jūsų užaugintas šuniukas gali būti visiškai kitoks, negu negu šuo, kuris jus sužavėjo. Tai yra, kiekviename šunyje yra auklėjimo aspektas.
Kitas svarbus dalykas - veislyno "antspaudas". Paprastai visi to paties veislyno šunys yra kažkuo panašūs. Kartais tas "antspaudas" būna labai ryškus, kartais kelių ar keliolikos veislynų šunys gali niekuo labai neišsiskirti. Bet net ir pas tą patį žmogų kitas tos pačios veislės šuo, tačiau iš kito veislyno gali būti visiškai kitoks. Aišku, tame yra ir kiekvieno šuns individualumas. Bet jeigu visi veislyno šuniukai yra "tokie", tuomet tai nebėra šuniuko - tai veislyno dalis.
Taigi jūsų šuo nuo kito konkretaus tos pačios veislės atstovo skirsis trimis aspektais - veislyno "antspaudu", šuniuko charakteriu ir auklėjimu. Visų jų derinys gali reikšti visiškai kitokį šunį.
Yra dar vienas labai svarbus dalykas, kurį noriu paminėti. Tai tarnybinių veislių šunys. Šių šunų taip vadinamos "darbinės" ir "parodinės" linijos yra visiškai išsiskyrę. Ne tik šunų charakteriai yra visiškai kitokie, bet kai kurių veislių išvaizda taip pat skiriasi. Paprastam žmogui, neplanuojančiam šuniui skirti daug laiko, darbinių linijų šuo yra problema. Paprastai žmonės nesupranta - ar net ir nežino - ką jie įsigyja. Darbinių linijų šuniui darbo reikia kaip oro. Jam reikia veiklos. Jam reikia protinio krūvio. Jam reikia kasdien susidurti su vis naujais dalykais. Kitaip jūs su juo tiesiog nesusitvarkysite - namie jis eis sienom, o lauke tampys jus į visas puses. Ir tą jis darys tik dėl to, kad jam mažai įspūdžių. Jeigu jūs jam jų nesuteikiate, jis bandys susirasti jų pats. Kartais pakankamai skausmingai jums.